شمع

بهترین شمع خودرو در بازار کدام است

بهترین شمع خودرو در بازار کدام است

1-    خلاصه محتوا قدرت یک خودرو و انرژی مکانیکی آن، از سوی احتراقی که بین بنزین و محفظه هوا رخ می دهد تامین می شود ،برای انجام این احتراق نیاز به یک محرک احساس می شود. این محرک با تولید جرقه محتویات را به عمل آورده و انرژی لازم برای حرکت خودرو را پایه ریزی می کند.برای ایجاد جرقه باید بهترین شمع خودرو را در اتومبیل خود داشته باشید.

 

342 - بهترین شمع خودرو در بازار کدام است

تهیه بهترین شمع خودرو

بهترین شمع خودرو را می توان به آسانی تهیه کرد ، فقط باید کمی دانش و اطلاعات در مورد لوازم یدکس خودرو ها داشته باشید ،امروز آگاهی و دانش در مورد قطعات یدکی خودروبرای همگان امری لازم و اجباری می باشد. وقتی در مورد احتراق خودرو صحبت می شود ، باید بدانیم که احتراق در محفظه سیلندر ایجاد می شود و مخلوط سوخت و هوا را که متراکم است را با جرقه منفجر می کند که این عمل به نام احتراق خوانده می شود و با جرقه کوچک و سریع شمع در موتور آغاز و طی یک فرآیند پیچیده در زمان بسیار محدود صورت می پذیرد .

یک نکته مهم

یکی از نکاتی که شاید خیلی ها ندانند تعداد جرقه های شمع می باشد .یک نکته بسیار خوب که شاید نداید این است که بهترین شمع خودرو می تواند در یک موتور چهار زمانه با دورموتور سه هزار دور در دقیقه ، در هر ثانیه 25 بار جرقه ایجاد کند ،اگر شمع بیشتر یا کمتر جرقه بزند مخلوط سوخت و هوا که در سیلندر متراکم است بدون آنکه درست انفجار ایجاد کند و انرژی خود را آزاد کند از محیط موتور بصورت دود بیرون رفته که تنیجه آن کاهش قدرت موتور و افزایش آلودگی هوا می باشد.پس در نتیجه راننده چون با دور موتور مذکور به قدرت مورد نظر خود نمی رسد پس بیشتر گاز می دهد و ماشین به حالت به اصطلاح مرده حرکت می کند.

شمع خوب

وقتی دور موتور بالا می رود پس مقدار بیشتر در دفعات بیشتری سوخت وارد سیلند می شود و اگر شمع درست عمل نکند انرژی بسیاری هدر می رود.بهترین روش برای اینکه همه این اتفاقات نیفتد ، تهیه بهترین شمع خودرو برای اتومبیلتان می باشد .در حال حاضر در بازار بهترین شمع خودرو با برند بوش و NGK می باشد که هم دارای گارانتی و هم قیمت مناسب است.دقت داشته باشید ، یک شمع خوب می تواند ضامن سلامت برقی و همچنین حرکت صحیح و راحت خودرو شما شود.

 

منابع:
1. https://www.chacun-sa-route.fr

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن