فروش وایر شمع

بوت کوئل تندر ال ۹۰ – valeo بلند

زمان تعویض وایر شمع ال ۹۰

کارشناسان و مهندسان خودرو معتقدند شمع ال ۹۰ و همچنین وایر شمع ال ۹۰ پس از هر ۳۰۰۰ کیلومتر کارکرد اتومبیل باید مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند. در صورتی که شمع و وایر شمع ال ۹۰ دچار خرابی شده باشند و راننده در اسرع وقت اقدام به تعویض آن نکند، همواره احتمال آسیب دیدگی قسمت های مختلف و به خصوص موتور ال ۹۰ وجود خواهد داشت. بنابراین توصیه می شود رانندگان نسبت به این مسئله سهل انگار نباشند و در اسرع وقت اقدام به تعویض شمع و وایر شمع ال ۹۰ نمایند. لازم است بدانید که قیمت وایر شمع ال ۹۰ بسیار ارزان است و همچنین تعویض آن بسیار راحت می باشد. به همین دلیل نیز با کمترین هزینه و زمان می توان اقدام به تعویض وایر شمع ال نود کرده و از آسیب های احتمالی موتور خودرو پیشگیری کرد. معمولا بر روی دفترچه راهنمای خودرو بهترین و مناسب ترین زمان تعویض شمع و وایر شمع ال نود ذکر شده است.(بوت کوئل)

لیست قیمت انواع وایر شمع L90

فروشندگان و عرضه کنندگان تجهیزات و قطعات موتوری همواره به دنبال خرید عمده شمع و وایر شمع ال۹۰ با قیمت ارزان و مقرون به صرفه هستند. به همین دلیل نیز قبل از خرید اقدام به استعلام لیست قیمت انواع وایر شمع ال ۹۰ نموده و پس از بررسی و آنالیز اقدام به سفارش عمده می کنند. انواع شمع ال ۹۰ تولید شده توسط برند های فرانسوی از کیفیت خوبی برخوردار بوده و می توان آن ها را از مراکز معتبر و شرکت های وارد کننده به صورت مستقیم و با قیمت مقرون به صرفه خریداری کرد. در امر خرید عمده انواع شمع و وایر شمع خودرو های ال ۹۰ می توانید با کارشناسان این سایت نیز مشورت نموده و از راهنمایی های آن ها در این زمینه بهره مند شوید.
منابع:
۱٫ https://www.amazon.com/NGK-RC-HE76-Spark-Plug-Wire/dp/B000IY8ODS
۲٫ https://www.aaronselite.com/Logan-engine-maintenance.html

 

بوت کوئل تندر ال ۹۰ – valeo بلند

بوت کوئل چیست؟ بوت کوئل یکی از اجزای سیستم برقی خودرو می باشد. وظیفه ی اصلی این بوت کوئل تامین ولتاژ بالا برای شمع می باشد که موجب ایجاد جرقه احتراق در سیلندر موتور خودرو می شود. وظیفه دیگر بوت کوئل این است که برق ورودی خودرو که به میزان ۱۲ ولت است را با کمک مدارها و سیم پیچ ها به ولتاژ بالای ۱۰۰۰۰ ولت می رساند. کوئل ها در انواع مختلف تولید می گردند که در هر خودرو با توجه به سیستم برق و مکانیزم احتراق در هر خودرو انتخاب و نصب می گردد.

 

خرابی بوت کوئل تندر ال ۹۰

اگر در خودرو ال ۹۰ بوت کوئل ایراد فنی پیدا کند با کمک نرم افزار های تست موتور می توان خرابی کوئل خودرو را مشاهده کرد. همان طور که می دانید در خودرو های انژکتوری فرآیند سوخت و احتراق و مراحل جرقه زدن و احتراق توسط ECU رصد می شود بنابراین با کمک همین ECU شما می توانید به راحتی خرابی کوئل را مشاهده کنید.

نشانه های خرابی بوت کوئل تندر ال ۹۰

اگر کوئل موتور خودرو ال ۹۰ شما دچار مشکل شود سیکل موتور خودرو شما به هم می ریزد و دور موتور بسیار کم می شود و یکی دیگر از نشانه های خرابی افزایش پیدا کردن میزان مصرف سوخت ماشین می باشد که علت بالا رفتن مصرف سوخت به دلیل احتراق در سیلندر می باشد که سوخت را به صورت خام از اگزوز خودرو خارج می سازد و همچنین بوی بسیار نامطبوعی تولید می کند.

 مراحل تعویض بوت کوئل خودرو

کار تعویض بسیار ساده و راحت است اگر طبق مراحل زیر انجام گیرد:

ابتدا باید خودرو خود را خاموش کنید و سوئیچ ماشین را کامل ببندید. سپس با کمک تست موتور کوئل خراب شده را شناسایی کنید. سپس سوکت ورودی برق کوئل را خارج کنید. پیچ کوئل را بازکنید و از محل خود خارج کنید. حال نوبت جا انداخت کوئل جدید است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا