معرفی سرسیم شمع

معرفی سرسیم شمع

سرسیم شمع انواع مختلفی دارد برای اتصال دو کابل یا سیم به هم، و یا اتصال این دو به یک رسانای دیگر از سرسیم هایی که حاوی روکش اند استفاده میشود.دسته بندی آن در ادامه تشریح خواهد شد.

دسته بندی انواع سرسیم شمع

 

1.سرسیم شمع حلقوی دارای روکش

سرسیم شمع حلقوی دارای روکش با هدف متصل شدن سیم به پیچ رسانا استفاده می شود. برای نصب سرسیم حلقوی، ابتدا پیچ رسانا باز شده، بخش رسانای سرسیم نزدیکی پیچ جا گذاری، و پیچ بسته خواهد شد. برای مطمئن شدن از داخل شدن اندازه کافی سیم در سرسیم و متصل شدن  مطمئن میان آنها، روکش سرسیم به شکل قیفی شکل ساخته شده شده است.

مشخصات:
سرسیم شمع دارای جنس مس با خلوص بالای 99 درصد می باشد.آبکاری هادی آن قلع بوده و جنس روکش آن پی وی سی می باشد.این سرسیم ها در بسته های 100 عددی به فروش می رود.

2.سرسیم شمع دو شاخ حاوی روکش

سرسیم های دو شاخ حاوی روکش با هدف اتصال سیم به پیچ رسانا، بدون اینکه نیازی به باز کردن کامل آن باشد استفاده می گردد. برای نصب این سرسیم، بدون اینکه نیازی به باز کردن کامل آن باشد ، قسمت رسانای سرسیم حول پیچ قرار گرفته و پیچ محکم می شود. با هدف اطمینان از داخل شدن اندازه کافی سیم در سرسیم و پیوند مطمئن بین آنها، روکش سرسیم با طرح قیفی شکل تولید شده است.

مشخصات:
جنس این رسانا از مس بوده که خلوص آن بالای 99 درصد می باشد.آبکاری رسانا به وسیله قلع صورت می گیرد.جنس روکش سرسیم شمع دو شاخ حاوی روکش از جنس نایلون یا همان پی وی سی می باشد.این سرسیم ها در بسته بندی های 100 تایی به فروش می رسند.

  1. سرسیم شمع سوزنی حاوی پوشش

سرسیم شمع سوزنی با هدف جلوگیری از آسیب دیدن سیم در وضعیت ورود مستقیم به سلول ترمینال و بستن پیچ ترمینال بر روی سیم استفاده می شود. برای استفاده، این سرسیم به سیم دیگری پرس می شود. بعد از آن بخش هادی سرسیم درون سلول ترمینال جای می گیرد و پیچ می شود. در نهایت، ارتباط میان سیم و سلول ترمینال با میانجی گری قسمت رسانا ی سرسیم سوزنی ایجاد می گردد. با هدف اطمینان از داخل شدن اندازه مناسب سیم در سرسیم و ارتباط مطمئن بین آ دو، روکش سرسیم به شکل قیفی شکل ایجاد شده است.

مشخصات:دقیقا مشابه شماره یک

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا