شمع

معرفی و آشنایی با انواع شمع خودرو

معرفی و آشنایی با انواع شمع خودرو

1-    خلاصه محتوا معرفی و آشنایی با انواع شمع خودرو برای رانندگان و همچنین تعمیرکاران تازه وارد امری ضروری است. مدل های بسیار متنوعی از شمع ماشین در بازار وجود دارد که هر کدام دارای مشخصه های فنی خاصی بوده و برای اتومبیل های خاصی نیز مناسب هستند. علاوه بر آن برند های مختلفی نیز در زمینه تولید شمع خودرو فعالیت دارند که محصولات آن ها با یکدیگر تفاوت دارند.

 

آشنایی با انواع شمع خودرو

همانطور که می دانیم انواع شمع خودرو وظیفه ایجاد جرقه و در نهایت محترق شدن مخلوط سوخت و هوا را دارند. فاکتور هایی نظیر سرعت و قدرت جرقه زدن شمع خودرو همواره به کیفیت ساخت و ویژگی های آن بستگی داشته و باید به این موضوع توجه داشت. انواع شمع خودرو از نظر سرعت و قدرت جرقه زدن با یکدیگر تفاوت هایی داشته و این موضوع را می توان در اتومبیل های نسل جدید مشاهده کرد که عمر قطعات موتور آن ها بسیار بالاتر است.

از مهم ترین انواع شمع خودرو می توان به مدل های زیر اشاره کرد:

  • انواع شمع مسی یا نیکلی
  • انواع شمع پلاتینیوم
  • انواع شمع ایریدیوم

راهنمای انتخاب شمع ماشین

همواره بسیاری از رانندگان و تعمیرکاران خودرو توانایی انتخاب و خرید بهترین شمع خودرو را نداشته و در این زمینه به راهنمایی و مشاوره نیاز دارند. کارشناسان معتقند بهترین شمع خودرو باید از هدایت و یا رسانایی بسیار بالایی برخوردار باشد. دومین مشخصه ای که باید در انتخاب شمع خودرو به آن توجه داشت، مقاوم شمع خودرو در برابر حرارت است. برخی از مدل های شمع خودرو به دلیل عدم برخورداری از مقاومت کافی در برابر حرارت بسیار زود کارایی خود را از دست داده و از طول عمر بسیار کمی برخوردار می باشند.

لیست قیمت انواع شمع خودرو

قیمت شمع خودرو به فاکتور های مختلفی نظیر نوع شمع، برند تولید کننده، مشخصه های کیفی، کشور سازنده و… بستگی دارد. تمامی این فاکتور ها بر قیمت انواع شمع خودرو تاثیر گذار هستند و به همین دلیل نیز قیمت انواع مختلف شمع خودرو در بازار اغلب با یکدیگر اختلاف بسیار زیادی دارند. لیست قیمت مدل های مختلف شمع خودرو را به راحتی می توان از مراجع رسمی و همچنین کارشناسان این حوزه دریافت کرد.

منابع:
1. https://www.carbibles.com/best-spark-plugs-reviewed/
2. https://shop.advanceautoparts.com/r/advice/car-maintenance/the-differences-between-spark-plugs

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن