مشکلات و رفع انوایر شمع

معرفی کامل سر سیم دلکو

سر سیم دلکو

سر سیم دلکو در موتور خودرو به عنوان یکی از قسمت های مهم موتور می باشد که عملکرد آن در تامین برق و شارژ کردن باتری ماشین می باشد.در ادامه به طور مختصر و کوتاه بیان توضیحاتی در رابطه با سر سیم خواهیم پرداخت.دلکو به انگلیسی ابزاری است در بیشتر در موتورهای درون‌سوز یافت می شود که جریان ولتاژ زیادی را از کویل به شمع‌ها وارد می‌کند تا به احتراق سیستم نظم ببخشد.

معایب عمده ذاتی سر سیم دلکو 

"معایب

1.اولین عیب سر سیم این است که میزان توزیع جرقه در سر شمع ها یکسان نیست : مشکل حضور وایر شمع ها و مسائل آن همواره یک معضل بوده است . ولی مشکل اساسی آن مشکل ناهماهنگ بودن طول وایر هاست که منجر به ناموزونی میزان جرقه در سر شمع ها می گردد.
2.تنظیمات بالا و پیچیدگی بالا مکانیکی  منجر می شود که تعمیر کاران معمولا به دلیل آگاهی نداشتن از تنظیمات مهم و یا عدم داشتن وسایل مخصوص لازم به آن توجه نمی کنند و مین موضوع یکی از عواملی است که از معایب سر سیم دلکو نام برده می شود.

3.سومین عیب سر سیم دلکو عدم تناسب آوانس های دینامیکی و استاتیکی می باشد :
الف ) آوانس استاتیکی که با تکان دادن موضعی سر سیم تولید شده و توسط شخص تنظیم می شود .
ب ) آوانس دینامیکی که عبارت اند از آوانس های خلائی و وزنه ای به طور سیستماتیک به وسیله ی سر سیم دلکو تنظیم می شوند .
آوانس استاتیکی با عنایت به حضور دست اغلب دقیق تنظیم نمی شود و از طرف دیگر به آوانس خلایی هم نمی توان اعتماد داشت چون با هر بار فشار دادن و یا آزاد کردن گاز خلاء میزان منیفولد پایین و بالا می رود. همه ی این عوامل دست به دست هم می دهند تا آوانس سر سیم دلکو هیچوقت تنظیم قابل قبولی ارائه ندهد .

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا