وایر بوت پژو ۲۰۶ – تیپ ۵

نقش وایر بوت پژو ۲۰۶ – تیپ ۵ در خودرو

وایر بوت پژو ۲۰۶ – تیپ ۵، یکی از مهمترین قطعات یدکی خودرو ۲۰۶ است که وظیفه دارد جریان برق ارسال شده توسط باتری را به شمع موتور برساند. به این ترتیب موتور می توان در مرحله تراکم با استفاده از شمع، احتراق ایجاد کرده و در خودرو حرکت ایجاد گردد. به این ترتیب می توان گفت وایر بوت نقش کلیدی و اساسی را در سیستم حرکتی خودرو ۲۰۶ ایفا می کند. به این ترتیب وایر بوت ها از یک سمت به شمع خودرو و از سمت دیگر بر روی کویل هر یک از سیلندر ها متصل خواهد شد. به طور کلی یک وایر شمع استاندارد از یک قطع فنر که دارای روکش پلاستیکی است، ساخته می شود. روکش پلاستیکی وایر بوت پژو ۲۰۶ – تیپ ۵ باعث می شود تا جریان برق ارسال شده با بدنه خودرو تماس نداشته باشد و به این ترتیب از اتلاف برق جلوگیری خواهد شد.

پژو ۲۰۶ - تیپ ۵
پژو ۲۰۶ – تیپ ۵

علائم خرابی وایر بوت پژو ۲۰۶ 

زمانی که خودرو شما به خوبی قادر به استارت زدن نیست، مشکل از شمع خودرو است. یکی از دلایلی که باعث کوتاهی عمر شمع خودرو ۲۰۶ می شود، بروز خرابی در وایر بوت پژو ۲۰۶ – تیپ ۵ است. از جمله علائمی که خرابی این وایر بوت را نشان می دهد، می توان به پارگی، له شدگی و یا ایجاد ترک بر روی آن اشاره کرد. در صورتی که با چنین علائمی روبه رو شدید، به سرعت نسبت به تعویض وایر بوت های خودرو خود اقدام کنید.

نحوه تعویض وایر بوت 

برای تعویض وایر بوت های فرسود در ابتدا اطمینان حاصل کنید که موتور خودرو سرد است. سپس به ترتیب سیلندر کویل ها را باز کرده و وایر بوت های متصل به آن را جدا کنید. وایر بوت های جدید را مطابق با همان الگوی قبلی به کویل ها متصل کنید. برای آن که در حین تعویض کایر بوت دچار مشکل نشوید، به شما پیشنهاد می کنیم که وایر بوت ها را به صورت تک تک تعویض کنید تا در رعایت ترتیب قرار گیری آن ها دچار مشکل نشوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا