فروش وایر شمع

وایر شمع پیکان کاربراتوری

خرید وایر شمع پیکان کاربراتوری

تنها فروشگاه انلاین ما

 وایر شمع پیکان کاربراتوری چه ویژگی هایی دارد؟

 

وایر شمع پیکان کاربراتوری از جنس نیکل و کروم است‌. از آنجایی که از وایر شمع ها در اطراف موتور استفاده می شود، باید به گونه ای طراحی شود که در برابر دمای بالا از خود مقاومت نشان دهد. به همین دلیل در اکثر موارد جنس روکش وایر شمع پیکان کاربراتوری را از الیاف و سیلیکون در نظر می گیرند.

سیلیکون ماده ای بسیار مقاوم در برابر حرارت است و از وایر در برابر تنش های حرارتی بالا محافظت می کند. به طور کلی خودرو پیکان دارای دو دسته وایر است، وایر شمع پیکان و وایر شمع پیکان انژکتوری این دو دسته را تشکیل می دهد. در صورتی که وایر شمع خودرو پیکان کاربراتوری دچار آسیب دیدگی شود، ماشین به اصطلاح ریپ زده و بدنه موتور برق دار می شود. همچنین باعث می شود که خودرو به خوبی استارت نخورد.

پیکان کاربراتوری
پیکان کاربراتوری

انواع وایر پیکان کاربراتوری

به طور کلی وایر شمع پیکان کاربراتوری به سه دسته کلی تقسیم بندی می شود. وایر های سیمی، وایر های ابریشمی و وایرهای بوبین دار این سه دسته را تشکیل می دهند. در گذشته وایر شمع خودرو پیکان از وایر های سیمی استفاده می شد. این وایرها در برابر کشش مقاومت بالاتری را از خود نشان می دهند. اما این وایرها در اطراف خود، میدان مغناطیسی ایجاد کرده و بر روی سیستم صوتی خودرو پیکان تاثیر می گذاشت. به همین دلیل وایرهای ابریشمی پدیدار گشتند.

این وایرها میدان مغناطیسی تولید نمی کنند. اما به مرور با گذشت زمان و کارکرد موتور، مقاومت داخلی آن ها افزایش یافته و به مرور مانع از عبور جریان برق به شمع می شوند. به این ترتیب می توان گفت عمر این وایر ها محدود است. اما آخرین نسل از وایر شمع خودرو پیکان، تحت عنوان وایرهای بوبین دار شناخته می شود. این وایرها از جنس کروم و نیکل ساخته می شوند و به همین دلیل در برابر رطوبت از خود مقاومت بالایی نشان می دهند و برای جلوگیری از ایجاد میدان مغناطیسی، از روکش الیاف و سیلیکون ساخته می شوند.

خرید وایر شمع پیکان کاربراتوری

تنها فروشگاه انلاین ما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا